Gizlilik Sözleşmesi

İşbu Gizlilik Politikası, Vay Kozmetik tarafından satışı yapılacak ürünlerin, satışına ilişkin tüm hususları içeren www.vaykozmetik.com adresi üzerinden erişim sağlanacak internet sitesi (“Web Sitesi”)’ne ilişkin gizlilik uygulamalarını ihtiva eder. İş bu Gizlilik Politikası Web Sitesine erişen kişilerin (“Kullanıcılar”) sitede yer alan www.vaykozmetik.com/hesabim adresindeki Üyelik Formunu doldurması ile birlikte yürürlüğe girmiş olacaktır.

İşbu Gizlilik Politikası Vay Kozmetik E-Ticaret Ltd.Şti. (“Vay Kozmetik”)’ne ait web siteleri kapsamındaki hizmetlerinden Kullanıcıları yararlandırmak amacıyla Kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması, transferi ve saklanmasına ilişkin hükümleri içermektedir. İş bu Gizlilik Politikası hükümleri Vay Kozmetik’e ait Web Sitesine nasıl erişildiğine bakılmaksızın (bilgisayar, cep telefonu, tablet, TV veya diğer yollar gibi) uygulanacaktır. Vay Kozmetik işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Web Sitesi’nde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Vay Kozmetik’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, iş bu Web Sitesi’nde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. İşbu Gizlilik Politikası Vay Kozmetik Gizlilik Politikası Hükümlerine tabidir.

Kullanıcıların Web Sitesi’nden ayrılmak istemesi durumunda, uygulamadan çıkılması yeterli olacaktır.

1-Kullanıcıların Bilgilerine Erişilmesi 

Kullanıcılar Web Sitesi’ne giriş yaparak Üyelik Formunu doldurup onayladıktan sonra, kullanıcıların bu kapsamda sağladığı tüm bilgileri (e-posta adresi, teslimat adresi, telefon numarası, ürün bilgileri, satın alma tarihi) Vay Kozmetik hizmetlerinin sağlanması amacıyla süresiz olarak kayıt altına alınacaktır. Kullanıcılara ait kredi kartı bilgileri ilgili bankalara ait web sayfaları üzerinden iletilmektedir bu nedenle Vay Kozmetik, kredi kartı bilgilerine erişemez. 3D Secure Sanal Pos sistemi kullanılmaktadır.

Web Sitesi, Kullanıcılara; Vay Kozmetik hizmetleri hakkında bilgiler, Vay Kozmetik kampanya duyuruları, Kullanıcı bilgileri güncelleme gibi hizmetlerin sağlanması amacıyla oluşturulmuştur. Kullanıcılar tarafından girilecek ve sistemde kayıtlı tutulacak kullanıcı bilgileri başka amaçlarla kullanılmayacaktır. Web Sitesi işlemlerinin gerçekleştirildiği sayfalar SSL sertifikası ile korunmakta olup kullanıcı bilgileri Vay Kozmetik tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve işbu Gizlilik Politikası uyarınca gizli tutulacaktır.

2- Toplanacak Bilgiler 

  • Vay Kozmetik Web Sitesi’ne erişimin sağlandığı cihaza özel bilgiler,
  • Kayıt bilgileri,
  • Teslimat Bilgileri,
  • Satın Alınan Ürün Bilgileri
  • Vay Kozmetik Web Sitesinde bulunma zamanı ve süresi,
  • Vay Kozmetik Web Sitesi içerisinde kullanılan arama sorgulama terimleri,
  • Vay Kozmetik Web Sitesi’ne erişimin sağlandığı cihazın üzerine yerleştirilen çerezler içinde saklanan her türlü bilgi,
  • Konum bilgileri,
  • Diğer bilgiler

3- Bilgilerin Kullanılması 

Web Sitesi’ne giriş yapıldıktan sonra Web Sitesi aracılığı ile alınacak her türlü bilgi Vay Kozmetik tarafından aşağıdaki amaçlara hizmet etmek üzere kullanılacaktır.

a) Kullanıcıların promosyonlar hakkında bilgilendirilmesi;

b) Kullanıcıların kampanyalar, etkinlikler, çekilişler hakkında bilgilendirilmesi;

c) Ürünlerle ilgili konular hakkında bilgi mesajı gönderilmesi;

d) Çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak, veritabanı oluşturmak veya pazar araştırmaları yapılması;

e) Özelleştirilmiş reklamlar ve sponsorlu içerik gibi reklamlar vermek, promosyon amaçlı bildirimler gönderilmesi;

f) Web Sitesi geçmiş deneyimlerine bağlı özelleştirilmiş içerik sağlamak ve tavsiyelerde bulunulması;

g) Kullanıcıların puan/alışveriş bilgisi sorgulaması;

h) Ürün ve hizmetlerle ilgili görüş alınması ve müşteri anketleri yapılması;

i) Web Sitesi hizmetlerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesi anlamında çalışmalar yapılması;

j) Web Sitesi kapsamındaki hizmetlerden yararlanabilmek için Kullanıcıların Web Sitesi’ne giriş yapmaları gerekmektedir. Vay Kozmetik Web Sitesi’ne tüm Kullanıcılar erişim sağlayabilirler. Web Sitesi’ne giriş yapmak isteyen Kullanıcıların, “Üyelik Formu”nu  ve “Kullanım Şartları”nı okuyup kabul etmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar, Web Sitesi’ne giriş yaptıktan sonra kendilerine ait olan bilgİlerini görebilecek ve Vay Kozmetik’e özel promosyonlarla ilgili bilgi alabilecekler ve Vay Kozmetik Web Sitesi’nde bulunan tüm içeriklere ulaşabileceklerdir.

4- Bilgilerin Paylaşılması 

Vay Kozmetik, Kullanıcılardan alınan bilgileri Aydınlatma Metninde detaylı bir şekilde belirtildiği gibi Kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışında Vay Kozmetik Grup Şirketleri ve gerekli hizmeti Kullanıcılarına ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan İşbirliği Ortakları ile paylaşma hakkını saklı tutmaktadır.

Vay Kozmetik, Web Sitesi kapsamında edindiği Kullanıcı bilgilerini, kanunun öngördüğü bir zorunluluk dolayısıyla, kamu yararına veya resmi olarak bir görevin yerine getirilmesi amacıyla, hukuki ve cezai bir soruşturma ve kovuşturma kapsamında, Kullanıcıların veya başkasının hayatını veya beden bütünlüğünü korumak ve ilgili yasal düzenlemelerde sayılan hukuka uygunluk hallerinde adli kurumlar veya diğer devlet kurumları veya üçüncü kişilere açıklayabilir.

Vay Kozmetik, bilgileri gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Vay Kozmetik’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Web Sitesi’ne ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Vay Kozmetik’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

5- Hizmetlerin Uygunluğu 

Vay Kozmetik Web Sitesi’nde yer alacak ürün ve hizmetlerle ilgili olarak fiyat, promosyon, kampanya, etkinlik, çekiliş ve diğer bilgilerin güncelliği ile ilgili garanti vermemektedir. İşbu Web Sitesi’nde yer alacak, fiyat, ürün, kampanya ve promosyon bilgileri; kişiye, yere ve mağazaya göre farklılıklar gösterebileceği gibi Vay Kozmetik Web Sitesi’nde yer alan bilgilerde önceden bir bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına haizdir.

6- Güvenlik 

Web Sitesi kullanımı kapsamında toplanılan bilgileri korumak için makul fiziksel ve teknik tedbirleri Vay Kozmetik almış olmakla birlikte, hiçbir web sitesinin, internet iletiminin, bilgisayar sisteminin veya kablosuz bağlantının tamamen güvenli olmadığının bilinmesi ve Web Sitesi kullanımının bu bilinçle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

7- Marka ve Telif Hakkı 

Vay Kozmetik ve Vay Kozmetik Grup Şirketleri adına kayıtlı Vay Kozmetik ve diğer marka ve eserlerin (Web Sitesi kapsamındaki; tasarım, metin, imge ve diğer kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm elemanlarının) izinsiz kullanılması, çoğaltılması, kopyalanması, depo edilmesi ve kanuna aykırı diğer bütün haller,  6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca Kullanıcı’nın sorumluluğuna yol açar. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle Vay Kozmetik Marka ve Logosu’nun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Kullanıcı’ların işbu madde hükmüne aykırı davranması durumunda, Vay Kozmetik bu durumun düzeltilmesini Kullanıcı’dan talep edebileceği gibi dilerse Kullanıcı’ya önceden haber vermeksizin Kullanıcı’nın üyeliğini geçici veya kalıcı olarak iptal edebilir ve yasal yollara başvurabilir.